Fx15

 
Fx15 Manset 1Fx15 Manset 2Fx15 Manset 3Fx15 Manset 4Fx15 Manset 5Fx15 Manset 6Fx15 Manset 7
 
 
 

Dukan Diyeti ile Zayıflama Evreleri

Dukan Diyeti Nasıl Yapılır
Son yılların belki de en popüler zayıflama programı Dukan diyeti olarak bilinen programdır. Çok ünlü bir diyetisyen olan Fransız asıllı Dr. Dukanın zayıflama programı olarak bir anda tüm dünyaya yayılan ve kilo veremeyen insanlar için yeni bir umut ışığı olan bir beslenme şeklidir. Bu zayıflama programını diğerlerinden ayıran en önemli özelliği evrelerinin olmasıdır. Zayıflamaya çalışan insanlar bilirler kilo vermeye başladıktan sonra bazen kilo verişiniz durur, bazen hızlanır vs derken, birçok farklı durumla karşılaşırsınız. İşte doktor Dukan bu evreleri göz önüne alarak 4 farklı evreden oluşan bir program hazırlamıştır. Şimdi size Dukan Diyeti Evleri hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Dukan-Diyeti-Kitabi1. Atak Evresi; Bu evre kişinin saf proteinle beslediği evredir. Bu evrede zamanı belirleyen kişinin vereceği kilodur. Kilo kaybınıza göre 2 – 10 gün arasında değişen bir atak evresi geçireceksiniz. Bu diyeti yapan kişilerin en sevdiği evre bu evredir. Çünkü kişi daha diyete yeni başlamıştır ve bir anda hızlı bir şekilde kilo vermeye başlar. Bu daha zayıflama sürecinin başında acayip bir motivasyona yol açar. Bu süreçte sadece proteinle beslendiğiniz için kesinlikle açlık hissi yaşamayacaksınız. Karbonhidrat olarak da sadece 1.5 yemek kaşığını geçmeyecek kadar unla yapılmış yulaflı ekmek yiyebilirsiniz. Atak döneminde mutlaka aksatmadan günde 20 dakika yürüyüş yapmanız gerektiğini de unutmayınız.

2. Seyir Evresi; Bu evre birinciye göre biraz daha kolay geçecektir. Çünkü bu dönemde yeme programınıza sebze yemekleri de eklenmektedir. Bu dönemde sebze ve protein arasında bir matematik kuramı kurmalısınız. Şöyle ki belli günlerde protein, belli günlerde de sebze tüketmelisiniz. Bunu biraz açalım sizin için; bu evre 3 şekilde uygulanabilir. İlk olarak 1+1 yani 1 gün sebze, diğer gün protein olmak üzere devam eder gider. 2+ 5 Bunda haftanın 2 günü protein, diğer günleri sebze tüketmelisiniz ( pazartesi – perşembe). 5 + 5 Bunda da haftanın 5 günü protein, sonra ki 6 günde ise sebze yiyebilirsiniz. Bizim size bu üç yöntemden önereceğimiz 1 + 1 olacaktır. Çünkü bu evreyi en kolay 1 + 1 ile geçirebilirsiniz. Seyir evresinde yulaflı kepek ununuz günlük 2 kaşığa kadar çıkar.

3. Güçlendirme Evresi: Bu dönemin belirleyici unsuru daha önce vermiş olduğunuz kilolardır. Kaç kilo verdiyseniz bu evrede ona karşılık gelen zaman diliminde verilen kiloları geri almamanız için güçlendirme programı uygulanır. Var sayalım 10 kilo verdiniz 100 gün bu dönem devam edecek demektir. Her 1kilo için 10 gün bu dönemi devam ettirmeniz gerekmektedir. Bu evrede meyve de yiyebiliyorsunuz. Birde ilk hafta bir, ikinci haftada da iki ödül hakkı kullanarak kendinizi şımartabilirsiniz.

4. Koruma Evresi: Bu artık hayatınızın sonrasında ki evreyi belirleyecek süreçtir. Haftanın bir günü saf protein diyeti yapıyorsunuz. Yine günde 2 – 3 yemek kaşığı yulaf unu tüketmeye devam edip, birde her gün düzenli olarak spor yapmaya devam ediyorsunuz. Bu sayede vermiş olduğunuz kiloları geri almaktan da kurtuluyorsunuz.

 

Etiketler: , , , 04 Temmuz 2015 / Diyet Programı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

 

 
 
fx15 ufak logo

© 2010 Fx15 - Orjinal fx15 zayıflama hapı bilgi ve Türkiye resmi satış sitesi.

Fx15 bitkisel zayiflama cozumu...

fx15 siparis

Fx15 ile saglikli bir bicimde zayiflayabilirsiniz.
%100 Orjinal ve bandrollu zayiflama hapi.

 
 
 

Sık Sorulan Sorular | Teslimat Şartları